Aktualności

Siódemka Miedź rozpoczęła już przygotowania do sezonu 2019/2020

18 zawodników miał do dyspozycji na pierwszym treningu trener pierwszoligowej Siódemki Miedź Legnica Paweł Wita. Na wykucie ligowej formy legniczanie mają siedem tygodni. Sezon I ligi rusza 21 września.

Na pierwszych zajęciach zabrakło tylko Mateusza Płaczka. Doświadczony obrotowy dołączy do zespołu już w poniedziałek i od tego dnia Siódemka pracować będzie już w komplecie. Na czwartkowym treningu nie zabrakło za to dwóch nowych zawodników – Adama Skrabanii, który wrócił do Legnicy po sześciu latach występów w Azotach Puławy oraz pozyskanego z ŚKPR-u Świdnica Mateusza Wychowańca.

Co ciekawe, poza tą dwójką oraz Pawłem Piwką i Płaczkiem – wszyscy pozostali zawodnicy z 19-osobowej kadry na sezon 2019/2020 w przeszłości występowali w drużynach młodzieżowych Siódemki.

Podopieczni trener Pawła Wity do sezonu przygotowywać się będą w Legnicy – w hali przy ul. Lotniczej, siłowni oraz na stadionie lekkoatletycznym. Przerywnikami w treningach będą sparingi i turnieje. Pierwsze dwa spotkania kontrolne już 9 i 10 sierpnia. I tak, w piątek (9 sierpnia, godz. 19.00) Siódemka zagra z Realem-Astromal Leszno. Dzień później – w sobotę 10 sierpnia (godz. 11.00) z Handball Esch. To mistrz Luksemburga przygotowujący się do rywalizacji w swojej lidze i Pucharze EHF na zgrupowaniu w Karpaczu. Oba sparingi rozegrane zostaną w hali przy ul. Lotniczej.

Sezon Siódemka Miedź rozpocznie 21 września, od domowego meczu z Realem-Astromal Leszno. Cel – minimum na kampanię 2019/2020 przez władze klubu został określony bardzo jasno: wygranie ligi i awans do barażów o PGNiG Superligę.