Aktualności

Wygrana z Realem-Astromal Leszno. Mistrz Luksemburga za mocny

Siódemka Miedź Legnica ma za sobą pierwsze mecze kontrolne. W piątkowy wieczór nasz zespół pokonał 30:26 Real-Astromal Leszno, a kilkanaście godzin później uległ 27:32 luksemburskiemu Handball Esch.

Po tygodniu ciężkich treningów zespół trenera Pawła Wity otrzymał solidną dawkę sparingowej gry z wymagającymi rywalami. W piątek Siódemka, mimo problemów ze skutecznością w ataku, uporała się z wicemistrzem grupy B I ligi minionego sezonu – Realem-Astromal Leszno.

Dzień później, już o godz. 11 przyszło się jej zmierzyć z Handball Esch. Mistrz Luksemburga, który przygotowuje się do rywalizacji w Pucharze EHF i rodzimej lidze, przebywa na zgrupowaniu w Karpaczu. Zespół prowadzony przez polskiego szkoleniowca Andrzeja Gulbickiego legnickiemu pierwszoligowcowi poprzeczkę zawiesił wysoko. Będący na innym etapie przygotowań podopieczni trenera Pawła Wity, w końcówce spotkania opadli z sił i przegrali różnicą pięciu trafień.

– Wyniki tych gier kontrolnych są sprawą drugorzędną. Jesteśmy po pierwszych treningach, bardzo mocno pracujemy nie tylko w hali ale i na siłowni oraz bieżni, zawodnicy mają więc prawo mieć „miękkie” nogi. Dobrze, że zagraliśmy dwa sparingi w dwa dni, bo wszyscy zawodnicy, a mam ich w kadrze aż 19, mieli możliwość pokazania się – mówi trener Paweł Wita.

Odnotujmy, że w sparingach z Realem-Astromal i Esch wystąpili nowi zawodnicy – Adam Skrabania i Mateusz Wychowaniec oraz pokaźna grupa wychowanków – aktualnych wicemistrzów Polski juniorów z Pawłem Paterkiem, Wojciechem Styrczem i Dawidem Dekarzem na czele.

Za tydzień (17 sierpnia) Siódemka wystąpi w towarzyskim turnieju w Zielonej Górze. Obok legniczan zagrają tam: Ostrovia Ostrów Wlkp., Forza Wrocław oraz gospodarze – AZS Zielona Góra.

Siódemka Miedź Legnica – Real-Astromal Leszno 30:26

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 4, Przybylak 1, Płaczek 2, Kowalik 3, Zając, Bogudziński 1, Styrcz 7, Mosiołek 2, Paterek 5, Wychowaniec 2, Skrabania 3, Klimaszewski, Nowosielski, Szczepanek, Piwko, Drozdalski.

Siódemka Miedź Legnica – Handball Esch 27:32 (12:14)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 2, Płaczek 3, Bogudziński 2, Drozdalski 1, Styrcz 4, Mosiołek 2, Paterek 5, Wychowaniec 2, Skrabania 4, Kowalik 1, Przybylak 1, Piwko, Szczepanek, Nowosielski, Klimaszewski, Zając.