Aktualności

Osłabiona Siódemka Miedź przegrała drugi tego lata mecz sparingowy

Siódemka Miedź Legnica uległa 27:31 Forzy Wrocław w towarzyskim meczu, który w sobotnie przedpołudnie został rozegrany w hali przy ul. Lotniczej.

Na 2,5 tygodnia przed startem sezonu trener Paweł Wita ma w swoim zespole całkiem okazały „szpital”. Co prawda do treningów i gry wrócili Michał Przybylak i Mateusz Wychowaniec, ale kontuzję mięśniową łydki złapał Adam Skrabania.

Jeden z liderów naszej drużyny dołączył tym samym do już leczących urazy: Kamila Mosiołka, Wojciecha Styrcza, Mateusza Płaczka i Łukasza Mazura. W meczu z Forzą szkoleniowiec nie mógł skorzystać również z Dawida Dekarza. On na szczęście jest zdrowy – w sobotę otrzymał dzień wolny ze względów prywatnych.

Porażka z wrocławianami była drugą w letnim okresie przygotowawczym. Mimo to, trener Paweł Wita z sobotniego meczu kontrolnego jest zadowolony.

Szansę dostali młodzi zawodnicy, którzy mniej grali w ubiegłotygodniowym turnieju. Był to bardzo pożyteczny sparing z mocnym rywalem. Uważam, że Forza po dokonanych latem wzmocnieniach będzie się liczyć w walce o wysokie lokaty w naszej ligowej grupie – mówi szkoleniowiec Siódemki.

Odnotujmy, że w Forzy wystąpiło dwóch byłych graczy Siódemki – Bartłomiej Koprowski i Konrad Cegłowski (ostatnio ŚKPR Świdnica).

Siódemka Miedź Legnica – Forza Wrocław 27:31 (14:17)

Siódemka: Stachurski – Majewski 12, Przybylak, Kowalik 2, Zając, Bogudziński 3, Szczepanek, Piwko 1, Drozdalski 2, Paterek 3, Wychowaniec 2, Klimaszewski, Nowosielski 2.