Aktualności

Chłopcy Siódemki Huras triumfowali w turnieju Świdnica Cup 2019!

Siódemka Huras Legnica zdominowała rywalizację w kategorii chłopców tegorocznej edycji prestiżowego turnieju Świdnica Cup. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki nie dość, że wygrali wszystkie mecze, to jeszcze w okazałych rozmiarach.

W grupie eliminacyjnej Siódemka Huras wygrała kolejno 35:15 z czeskim HC TJ Nachod, 29:15 z Czarnymi Olecko, 27:15 z Piotrków Trybunalski Handball Team i 40:19 z ŚKPR Świdnica. W półfinale nasza drużyna rozbiła 32:20 Olimp Grodków, a w finale nie dała szans Piotrków Trybunalski Handball Team II, wygrywając 30:17.

Ze Świdnicy wróciliśmy nie tylko ze złotymi medali, ale i wyróżnieniami indywidualnymi. MVP turnieju został bowiem Kamil Skiba, a królem strzelców Dawid Kiedrzyński, który zdobył 78 bramek. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Maciej Świechowski.

W ósmej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup wzięło udział 35 zespołów z Polski, Czech, Niemiec i Holandi. To jeden z największych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. Przez trzy dni rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych, w dwóch miejscowościach (w Świdnicy i Witoszowie) i czterech halach.

Skład Siódemki Huras: Zemła, Zawierucha – Kiedrzyński, Mieleszczenko, Skiba, Stefaniak, Grabowski, Taiwo, Wita, Krzywicki, Świechowski, Witkowski, Maciejewski, Wilczyński, Wac.