Aktualności

W sobotę kolejny sprawdzian formy przed startem sezonu I ligi

Na 1,5 tygodnia przed inauguracją pierwszoligowych rozgrywek Siódemka Miedź Legnica zagra kontrolny mecz z AZS-em Zielona Góra. Sparing w sobotę o godz. 10.00 w Zielonej Górze.

Do Zielonej Góry nie pojadą wciąż leczący kontuzje: Adam Skrabania, Mateusz Płaczek i Wojciech Styrcz.

Najbliższej powrotu do treningów jest ten ostatni. Natomiast Skrabania i Płaczek walczą z czasem. Niestety, musimy się nawet liczyć z ich absencją w pierwszym ligowym meczu – mówi trener Paweł Wita.

Są też dobre wieści. Do składu wracają zmagający się ostatnio z urazami: Kamil Mosiołek i Łukasz Mazur.

Najbliższy sparingpartner Siódemki to jej ligowy rywal. W letnim okresie przygotowawczym drużyny raz już się mierzyły. W finale turnieju w Zielonej Górze górą był zespół trenera Pawła Wity, który wygrał 41:29. W AZS-ie występuje dwóch byłych naszych zawodników: bramkarz Piotr Kaczmarek i skrzydłowy Piotr Piróg.

Naszą drużynę czeka jeszcze jeden mecz kontrolny. W piątek 13 września zagra na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie. Inauguracja sezonu – w środę 18 września (godz. 19.00) w hali przy ul. Lotniczej. Rywalem Siódemki Miedź będzie Real-Astromal Leszno.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)