Aktualności

I liga: Real-Astromal Leszno pierwszym rywalem Siódemki Miedź

Inauguracja sezonu 2019/2020 na zapleczu PGNiG Superligi będzie miała miejsce w Legnicy. W środę (18 września) Siódemka Miedź podejmie Real-Astromal Leszno. Początek meczu w hali przy ul. Lotniczej o godz. 19.00.

Już na starcie rywalizacji w grupie B I ligi, kibiców czeka wykwintne danie, bo za takie wypada uznać pojedynek trzeciej i drugiej drużyny poprzedniej kampanii. Od Siódemki Miedź i Realu-Astromal lepsza była tylko Olimpia Piekary Śląskie. Co ciekawe, przed rokiem legniczanie również sezon rozpoczynali od konfrontacji z ekipą z Leszna, przegrywając w delegacji 18:25. W rewanżu, w Legnicy górą była Siódemka Miedź (24:22).

Wszystko wskazuje na to, że w rozpoczynającym się w środę sezonie, Siódemka Miedź i Real-Astromal ponownie będą się bić o najwyższe miejsca w tabeli. Choć początek rozgrywek dla obu ekip może być trudny ze względu na kontuzje kluczowych zawodników.

Siódemka będzie musiała sobie radzić bez wciąż leczących urazy Adama Skrabanii i Mateusza Płaczka. Real-Astromal zaś bez bramkarza nr 1 Fryderyka Musiała oraz obrotowych: Krzysztofa Misiaczyka i Mateusza Nowaka. Pod dużym znakiem zapytania stoi też występ w Legnicy: Marcina Jaśkowskiego, Alana Raczkowiaka i Marcina Rogozińskiego.

Jak podopieczni trenera Krzysztofa Wieruckiego prezentowali się w letnich sparingach? Trzeba przyznać, że przeciętnie. Rozpoczęli od porażki z Siódemką Miedź (26:30), potem ulegli jeszcze Ostrovii Ostrów Wlkp. (24:29) i dwukrotnie Stali Gorzów (21:24, 19:24). Wygrali natomiast dwa razy z drugoligową Tęczą Kościan (32:26 i 30:27). Real-Astromal ma też za sobą finał wojewódzki Pucharu Polski, w którym ograł Ostrovię (24:15) i Grunwald Poznań (21:21 i wygrane karne).