Aktualności

I liga: Trener Paweł Wita przed inauguracją sezonu 2019/2020

W środę Siódemka Miedź Legnica zainauguruje sezon domowym meczem z Realem-Astromal Leszno (godz. 19.00, hala przy ul. Lotniczej). Tuż przed startem I ligi zadaliśmy kilka pytań trenerowi Pawłowi Wicie.

Kto jest faworytem grupy B I ligi?

Jednego wskazać nie sposób. O czołowe lokaty bić się będą: Olimpia Piekary Śląskie, Real-Astromal Leszno, Stal Gorzów i my. Dodałbym jeszcze do tego grona Forzę Wrocław, która latem solidnie się wzmocniła. Nie wykluczam też, że może będziemy mieli jakieś objawienie sezonu. Może ktoś wyskoczy niespodziewanie z drugiego rzędu i namiesza w tabeli.

Kto spadnie do II ligi?

Sądzę, że liga będzie wyrównana, zarówno na górze, jak i na dole tabeli. Na pewno trudny sezon czeka beniaminka – Bór Oborniki Śląskie, który po awansie nie dokonał poważnych wzmocnień składu. Ta drużyna może mieć duże kłopoty z utrzymaniem się. Liga jednak możliwości Boru zweryfikuje, zobaczymy.

Siódemka Miedź jest silniejsza czy słabsza niż w kampanii 2018/2019?

Na pewno jest inna. Zmienił się profil drużyny. Mamy teraz zespół niewysoki, bez typowych armat w drugiej linii. Za to zespół dużo biegający, dynamiczny, grający kombinacyjnie. Mamy wielu zawodników zaawansowanych technicznie i będziemy z tego korzystać.

O co grać będzie Siódemka Miedź?

Poprzedni sezon zakończyliśmy na 3. miejscu, co uznaliśmy za sukces. Chcemy utrzymać się na ligowym podium. Pewnie, że chcielibyśmy wygrać ligę, ale takie same cele mają w kilku innych miastach. Walka na pewno będzie zacięta.

W poprzednim sezonie hala przy Lotniczej była waszą twierdzą. Bilans to 10 zwycięstw i 1 porażka w karnych po remisie w regulaminowym czasie gry. Nadal będziecie niegościnni?

Taki mamy zamiar. Chcemy utrzymać te imponujące liczby dotyczące meczów w Legnicy. A jeśli zaczniemy jeszcze lepiej punktować na wyjazdach, to efekty zobaczymy w tabeli.