I liga: Koncert przy Lotniczej! Siódemka Miedź wygrała i jest liderem tabeli

Siódemka Miedź Legnica wygrała 33:25 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w meczu 3. kolejki grupy B I ligi. Zespół trenera Pawła Wity awansował na pierwsze miejsce w tabeli!

To świetne widowisko rozpoczęło się od trafienia Kamila Mosiołka, ale potem na prowadzenie wyszli goście. Za sprawą zabójczo skutecznych Patryka Marciniaka i Damiana Krzywdy (po 6 bramek w I połowie) Ostrovia wygrywała w Legnicy do 21 min. Dzięki skuteczności Mosiołka, Pawła Paterka i Kacpra Majewskiego Siódemka nie dała jednak gościom odjechać dalej niż na dystans dwóch bramek. Gdy już rywala przełamała (13:12 w 21 min. po bramce Mateusza Wychowańca), nie oddała inicjatywy już do końcowej syreny.

Na przerwę legniczanie schodzili z zapasem trzech bramek. W drugiej połowie z biegiem czasu Ostrovia z minuty na minutę opadała z sił, a podopieczni trenera Pawła Wity wrzucali coraz wyższe biegi. Goście momentami byli bezradni, tak jak między 39 a 46 min., gdy Siódemka zaaplikowała im 6 bramek z rzędu. Na parkiecie szalał fenomenalny 18-letni skrzydłowy Wojciech Styrcz, świetne zawody rozgrywali Paterek i Mosiołek, a bramkę murował Łukasz Mazur.

Gdy zrobiło się 28:20, było już „po meczu”. Siódemka nie miała jednak zamiaru grać na alibi. Do końca spotkania zaprezentowała kilka efektownych akcji i ostatecznie wygrała 33:25.

Zespół Pawła Wity w sezon 2019/2020 wszedł nie tyle z drzwiami, co razem z futryną. Nie dość, że wygrał trzy mecze, to jeszcze w efektownym stylu. Po sobotniej serii gier awansował na 1. miejsce w tabeli grupy B. Tej drużynie zwyczajnie się to należało.

Siódemka Miedź Legnica – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:25 (19:16)

Siódemka: Stachurski, Mazur, Dekarz – Majewski 3, Przybylak, Płaczek 4, Kowalik 1, Bogudziński, Drozdalski 2, Wychowaniec 4, Styrcz 9, Mosiołek 5, Paterek 5, Nowosielski. Kary: 4 min.

Ostrovia: Foterek, Foluszny, Zimny – Kryszczak, Salamon, Przybylski 1, Biegański 1, Marciniak 10, Wołowicz 3, Wojciechowski, Staniek 1, Wróbel, Krzywda 7, Wojtkowski 2. Kary: 12 min.

Przebieg meczu: 2:2 (5), 4:6 (10), 7:8 (15), 12:12 (20), 14:12 (25), 19:16 (30), 21:18 (35), 24:20 (40), 27:20 (45), 29:21 (50), 31:22 (55), 33:25 (60).