LDJM: derby miasta dla Siódemki Huras. Będzikowski: „Lepszy wynik niż gra”

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:25 z UKS Dziewiątka Legnica w meczu 3. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego z kompletem 9 punktów przewodzi w tabeli.

Pierwsze w tym sezonie derby może i nie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, ale za to walki i emocji nie zabrakło. Ba! Można by nimi obdzielić kilka innych meczów. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Siódemki Huras. Trzeba jednak przyznać, że podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego na trzy punkty musieli solidnie popracować.

Pierwsza połowa była niezwykle zacięta – prowadzenie zmieniało się kilka razy, a na dystans dwóch bramek Siódemka Huras odskoczyła dopiero w 30 min. Po przerwie zespół Piotra Będzikowskiego powoli zaczął budować przewagę. O punkty spokojni mogliśmy być jednak dopiero w 55 min. gdy Siódemka wygrywała już 28:21. Ostatecznie skończyło się na wygranej różnicą 4 trafień.

Mojej drużynie udzieliła się atmosfera derbów. Zagraliśmy bardzo nerwowo w pierwszej połowie. Moi zawodnicy popełniali proste błędy, co skutkowało kłopotami. W drugiej połowie wypracowaliśmy kilkubramkową przewagę i od razu gra się uspokoiła. Reasumując – lepszy wynik niż gra, ale cieszą trzy punkty, bo one, szczególnie w takich meczach, są najważniejsze – podsumował trener Piotr Będzikowski.

Siódemka Huras Legnica – UKS EuCO Dziewiątka Legnica 29:25 (14:12)

Siódemka: Socha – Kochlewski 3, Nowosielski 1, Pacek 4, Minuczyc 2, Kosiorowski, Matwiejków 2, Szporko 4, Dec 6, Krukiewicz 3, Grynienko 1, Kowalski 1, Turkiewicz, Śliwiński 2.