Aktualności

LDM: Młodzicy Siódemki Huras górą w derbach Legnicy

Siódemka Huras Legnica wygrała 31:21 z EuCO UKS Dziewiątka Legnica w meczu 1. kolejki Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Zespół trenera Tomasza Górecznego na inaugurację sezonu przedstawił się, jako kandydat do złotego medalu.

Wyrównaną walkę w hali „Henrykówki”oglądaliśmy tylko w pierwszej połowie, którą Siódemka Huras wygrała 14:11. Po przerwie na parkiecie karty rozdawali już podopieczni trenera Tomasza Górecznego. Nasza drużyna budowała przewagę, która z końcową syreną osiągnęła aż 10 trafień.

– Początek meczu w naszym wykonaniu był bardzo nerwowy. Zapewne dał się moim chłopcom klimat derbów i długie oczekiwanie na pierwszy mecz ligowy. Szykowaliśmy się do sezonu od 1 sierpnia, a do gry weszlimy dopiero 20 października. Stres prysnął w 7 min. i potem już poszło. Wszyscy zasłużyli na pochwałę za walkę i ambicję ale dzisiaj jeden zawodnik dał sygnał i ciągnął grę w ataku. Nie mam w zwyczaju kogoś wyróżniać indywidualnie, ale właśnie Beniamin Drążek poprowadził nas dzisiaj do zwycięstwa – podsumował niedzielne derby szkoleniowiec Siódemki Huras.

Siódemka Huras Legnica – EuCO UKS Dziewiątka 31:21 (14:11)

Siódemka: Klepinowski, Zembrzycki – Mikulewicz 3, Styrcz 3, Łukawski 4, Wojtkowski, Wojsa 1, Zapert 2, Drążek 5, Niziołek 3, Rutowicz, Cichoń 9, Wołowiec 1.