Aktualności

Najpierw ligowe derby w Lubinie, potem wyjazd na turniej do Gdańska

Pracowite dni przed juniorami młodszymi Siódemki Huras Legnica. Już w czwartek podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozegrają ligowy mecz z SMS Zagłębie Lubin. Od piątku do niedzieli rywalizować będą w 43. Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Po miesięcznej przerwie wraca Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych. Siódemkę Huras Legnica czeka niełatwe zadanie. Na inaugurację 5. kolejki nasza drużyna zmierzy się w Lubinie z SMS Zagłębie I. Początek meczu w hali przy ul. Komisji Edukacji Narodowej o godz. 15.00.

Siódemka Huras jest liderem tabeli. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego w tym sezonie wygrał wszystkie trzy swoje mecze i tym samym może się pochwalić kompletem 9 punktów. Czwarte w tabeli Zagłębie Lubin również ma na koncie 9 punktów, ale zgromadzonych w 4 spotkaniach.

Od piątku naszą drużynę czeka walka w 43. Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej, którego organizatorem jest UKS Conrad Gdańsk. W kategorii juniorów młodszych wystartuje 18 zespołów. W grupie eliminacyjnej Siódemka Huras zmierzy się ze Spartą Oborniki Wielkopolski i UKS Szczypiorniak I Olsztyn.

W turnieju wystąpią również: drużyny Wybrzeża Gdańsk, MKS Kusy Szczecin, MKS MOS Wrocław, MKS Brodnica, Pabiks Pabianice oraz białoruskie – SKA Mińsk, RGUOR Mińsk i Rocor Mińsk.