LDJM: cenna wygrana w Lubinie. Siódemka Huras obroniła fotel lidera!

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:26 z Zagłębiem Lubin w meczu otwierającym 5. kolejkę Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego pozostał na pierwszym miejscu w tabeli.

Czwarte w tym sezonie zwycięstwo Siódemce Huras nie przyszło łatwo. W pierwszej połowie drużyny grały „bramka za bramkę”, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przed przerwą Siódemka zdołała jednak wypracować kilkubramkową przewagę.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego kontrolowali wydarzenia, ale musieli być czujni do końcowej syreny. Ostatecznie pokonali Zagłębie różnicą trzech trafień. Nasz zespół do wygranej w Lubinie poprowadził Szymon Pacek, który imponował skutecznością. Rozgrywający zdobył aż 13 bramek!

Siódemka Huras z kompletem 12 punktów nadal przewodzi ligowej tabeli. Następny mecz rozegra 16 listopada na wyjeździe z SPR Oleśnica.

Od piątku do soboty nasi juniorzy młodsi będą rywalizować w 43. Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

SMS Zagłębie I Lubin – Siódemka Huras Legnica 26:29 (13:17)

Siódemka: Socha 1 – Kochlewski 1, Nowosielski 1, Pacek 13, Minuczyc, Matwiejków 2, Szporko 2, Dec 5, Krukiewicz, Grynienko 3, Śliwiński 1.