Aktualności

Nasza młodzież wróciła z Gdańska ze srebrnymi i brązowymi medalami

Juniorzy młodsi zajęli drugie, a chłopcy trzecie miejsce w 43. Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej, który w niedzielę zakończył się w Gdańsku. Zawody te już tradycyjnie miały bardzo mocną obsadę.

Juniorzy młodsi Siódemki Huras rozpoczęli turniej od porażki 12:16 ze Spartą Oborniki Wielkopolskie (mecz rozegrany został po podróży z Legnicy). Potem wygrali jednak 20:7 ze Szczypiorniakiem Olsztyn, 18:13 z Kusym Szczecin, 13:12 z Wybrzeżem I Gdańsk oraz zremisowali 13:13 z MOS-em Wrocław. W finale nasza drużyna zmierzyła się z SKA Mińsk. Lepsi byli Białorusini, którzy wygrali 16:12. Ostatecznie Siódemka Huras zajęła 2. miejsce, a tytuł najlepszego bramkarza turnieju zgarnął Wiktor Socha.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU W GDAŃSKU ZNAJDZIECIE TUTAJ

Sukces w Gdańsku odnieśli również nasi chłopcy. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując kolejno: Gwardię Koszalin 28:8, Jedynkę Morąg 25:9 i SAS Rakowice 17:9. W ćwierćfinale Siódemka Huras wygrała 23:5 z MOSiR-em Kętrzyn, a w półfinale stoczyła dramatyczny bój z Diamentem Ostrołęka. Mecz zakończył się remisem 9:9, a w karnych lepsi byli rywale, którzy potem triumfowali w całym turnieju. Siódemka Huras zadowolić się musiał trzecim miejscem po wygraniu w małym finale 27:15 z SP 9 Elbląg. Królem strzelców turnieju został Dawid Kiedrzyński (29 bramek naszego zawodnika). Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w drużynie otrzymał bramkarz Igor Zawierucha.

Skład juniorów młodszych: Socha, Turkiewicz, Matwiejków, Dec, Kosiorowski, Kowalski, Grynienko, Minuczyc, Pacek, Kochlewski, Nowosielski, Fijołek, Krukiewicz, Śliwiński, Szporko, Wasiński.

Skład chłopców: Krzywicki, Zawierucha, Zemła – Grabowski, Kiedrzyński, Maciejewski, Mieleszczenko, Skiba, Stefaniak, Świętochowski, Taiwo, Wac, Wilczyński, Wita, Witkowski, Zieliński.