LDJM: Derby regionu dla Siódemki Huras. Punkty cieszą, styl do poprawy

Siódemka Huras Legnicza wygrała 29:26 z Zagłębiem II Lubin w meczu 8. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Sobotnie widowisko w hali przy ul. Złotoryjskiej nieoczekiwanie przyniosło mnóstwo emocji.

Po 5 minutach gry lider przegrywał już 0:4. Popełniający masę błędów technicznych podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego grali nerwowo, słabo prezentowali się zarówno w obronie, jak i ataku. Efekt był taki, że do przerwy Siódemka przegrywała 10:13. Początek drugiej połowy nie zwiastował niczego dobrego. W 36 min. Zagłębie wygrywało już różnicą 5 trafień (11:16).

Na szczęście wówczas nasza drużyna ruszyła do odrabiania strat. Już w 40 min. wyrównała (17:17), a w 41 min. objęła pierwsze w tym meczu prowadzenie (18:17). Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, bo jeszcze w 57 min. mieliśmy remis (25:25). Do bramki Zagłębia trafili jednak Wiktor Kochlewski, Maciej Grynienko i Mateusz Krukiewicz i ostatecznie Siódemka wygrała 29:26.

Siódemka Huras umocniła się na 1. miejscu w tabeli. Pierwszą rundę rozgrywek zakończy w czwartek (12 grudnia) wyjazdowym meczem z wiceliderem – MKS MOS Wrocław. Aktualna tabela DLJM – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – SMS Zagłębie II Lubin 29:26 (10:13)

Siódemka Huras: Socha – Turkiewicz, Kochlewski 4, Nowosielski 3, Pacek 7, Minuczyc, Fijołek, Kosiorowski, Matwiejków 1, Szporko 1, Dec, Krukiewicz 5, Grynienko 5 , Kowalski, Śliwiński 3.