DLM: Hit dla APR-u Świdnica. Pierwsza porażka młodzików Siódemki Huras

W meczu na szczycie Dolnośląskiej Ligi Młodzików Siódemka Huras Legnica przegrała 4:5 w rzutach karnych z APR-em Świdnica. W regulaminowym czasie był remis 28:28.

Straciliśmy dwa punkty, bo chłopcy nie unieśli tego meczu psychicznie. W tym meczu nie zaprezentowali tego, co potrafią. Jesteśmy w stanie grać zdecydowanie lepiej. No cóż, pracujemy dalej i czekamy na rewanż w Świdnicy, który wg mnie rozstrzygnie o tytule mistrza województwa – mówi Tomasz Góreczny, trener Siódemki Huras Legnica.

Faktycznie, jego podopieczni grali bardzo nerwowo. Szczególnie widoczne było to w pierwszej połowie. Siódemka przegrywała już nawet różnicą 4 bramek (11:15). Po przerwie było już zdecydowanie lepiej. Podopieczni trenera Górecznego najpierw wyrównali, a potem odskoczyli od rywala na 5 trafień. Gdy w 42 min. wygrywali 26:21 wydawało się, że trzy punkty zostaną w Legnicy.

ZDJĘCIA Z MECZU – TUTAJ.

Ale nic z tych rzeczy. W końcówce nasza drużyna roztrwoniła przewagę. Goście wyrównali w ostatniej minucie i mieliśmy konkurs rzutów karnych. W nim więcej zimnej krwi zachowali świdniczanie i to oni zostali nowym liderem tabeli Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Siódemka Huras spadła na 2. miejsce.

Siódemka Huras Legnica – APR Świdnica 28:28 (14:15), 4:5 w karnych

Siódemka Huras: Klepinowski, Zembrzycki – Mikulewicz 3, Styrcz, Łukawski 6, Drążek 4, Niziołek 5, Cichoń 8, Wołowiec 2.

Tabela Dolnośląskiej Ligi Młodzików – TUTAJ.