DLJM: ligowy szlagier dla MOS-u. Siódemka przegrała w rzutach karnych

Na zakończenie pierwszej rundy Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych Siódemka Huras Legnica przegrała w rzutach karnych z MOS-em Wrocław. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 27:27.

Jak przystało na starcie dwóch najlepszych drużyn ligi, wszak wicelider podejmował lidera, emocji we Wrocławiu nie brakowało. W pierwszej połowie na prowadzeniu byli gospodarze, którzy wypracowali sobie nawet trzybramkową przewagę. Tuż przed przerwą Siódemka Huras zdołała jednak doprowadzić do remisu, dzięki trafieniom Łukasza Szporki i Macieja Grynienki.

W drugiej połowie role się odwróciły. To Siódemka Huras była prowadzeniu. Nie była jednak w stanie odskoczyć na dystans większy niż 2 bramki. I to się zemściło w końcówce. MOS wyrównał na 27:27 w 59 min., a na 15 sekund przed końcem meczu miał rzut karny. Wiktor Socha wygrał jednak pojedynek z Mateuszem Bobońskim. W konkursie rzutów karnych wrocławianie byli bezbłędni. Siódemka Huras pomyliła się raz i do Legnicy wróciła z 1 punktem.

Po pierwszej rundzie liderem tabeli jest MOS z 23 punktami na koncie. Siódemka Huras jest druga (22 punkty). Trzecie miejsce zajmuje Chrobry Głogów (18 punktów). Rundę rewanżową nasza drużyna rozpocznie w środę 18 grudnia od wyjazdowego meczu z ŚKPR Świdnica.

MKS MOS Wrocław – Siódemka Huras Legnica 27:27 (14:14), 5:4 w karnych

Siódemka: Socha – Turkiewicz, Kochlewski 2, Nowosielski 2, Pacek 5, Kosiorowski 2, Matwiejków 1, Szporko 7, Dec, Krukiewicz 4, Grynienko 3, Śliwiński 1.

Tabela DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH – TUTAJ.