LDM: cenne derbowe zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy

Siódemka Huras Legnica wygrała 32:31 z Zagłębiem Lubin w meczu kończącym pierwszą rundę Dolnośląskiej Ligi Młodzików. O zwycięstwie zespołu trenera Tomasza Górecznego zadecydowała dobra postawa w końcowych minutach spotkania.

W 46 min. meczu Zagłębie wygrywało 30:29. Kolejne trzy bramki rzuciła jednak Siódemka. Jedno trafienie Adriana Cichonia i dwa Jakuba Mikulewicza dało wyprowadziło nasz zespół na prowadzenie 32:30. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko raz i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 32:31 dla Siódemki Huras.

Końcówka spotkania oddaje to, co działo się przez całe 50 minut. Prowadzenie w derbowej konfrontacji zmieniało się kilka razy. W pierwszej połowie Siódemka głównie goniła wynik (przegrywała już nawet 3:7), by na przerwę schodzić z jedną bramką na plusie. W drugiej połowie podopieczni trenera Tomasza Górecznego wypracowali przewagę 3 bramek (20:17), by od 41 min. już przegrywać (25:26). Końcówka należała jednak do Siódemki.

Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Szło nam w Lubinie, jak po grudzie. Brawa dla mojej drużyny za wolę walki do ostatniego gwizdka. Chłopcy wygrali ten mecz charakterem – powiedział po meczu trener Tomasz Góreczny.

Tabela DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI MŁODZIKÓW – TUTAJ.

Zagłębie Lubin – Siódemka Huras Legnica 31:32 (14:15)

Siódemka: Klepinowski, Zembrzycki – Mikulewicz 5, Łukawski 10, Wojtkowski, Wojsa 2, Drążek 4, Niziołek 2, Rutowicz, Cichoń 9, Wołowiec.