Aktualności

Sparingowe zwycięstwo Siódemki Miedź. Powrót Adama Skrabani!

Siódemka Miedź Legnica wygrała 48:38 z Żagwią Dzierżoniów w meczu rozegranym w hali przy ul. Lotniczej. Jednak to nie sparingowe zwycięstwo z drugoligowcem było najważniejszym wydarzeniem wieczoru.

Po półrocznej rekonwalescencji na parkiecie pojawił się Adam Skrabania. Latem ten doświadczony zawodnik wrócił do Siódemki po sześciu latach występów w superligowych Azotach Puławy, ale tuż przed inauguracją sezonu nabawił się poważnej kontuzji, i w efekcie wypadł ze składu na całą pierwszą rundę.

Na szczęście Skrabania trenuje już na pełnych obciążeniach i szykuje formę na drugą część rozgrywek I ligi. Sparing, choć tylko z drugoligową z Żagwią pokazał, że będzie on dla Siódemki ogromnym wzmocnieniem.

Czwartkowy sparing Siódemka Miedź bez większych problemów wygrała 48:38, a tak pokaźna liczba bramek jest efektem tego, że trenerzy umówili się na trzy tercje po 25 minut każda. Najskuteczniejszym zawodnikiem w legnickiej drużynie był Kacper Majewski – autor 8 bramek. W dobrej dyspozycji na starcie przygotowań do rundy rewanżowej I ligi jest też Paweł Piwko oraz nasi kadrowicze – Paweł Paterek i Wojciech Styrcz.

ZDJĘCIA ZE SPARINGU ZNAJDZIECIE TUTAJ!

W środę 15 stycznia (godz. 19.00) Siódemka Miedź zagra w Grodkowie z Olimpem. Będzie to mecz 2. rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski. Z kolei w sobotę 18 stycznia nasza drużyna rozegra dwa sparingi w Zielonej Górze – z tamtejszym PKM Zachód AZS oraz Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Siódemka Miedź Legnica – Żagiew Dzierżoniów 48:38 (13:15, 18:13, 17:10)

Siódemka: Mazur, Dekarz – Majewski 8, Wychowaniec 1, Piwko 6, Przybylak, Drozdalski 5, Nowosielski 1, Mosiołek 3, Kowalik 3, Paterek 6, Styrcz 6, Skrabania 4, Płaczek 3, Klimaszewski, Szczepanek 1.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)