Aktualności

Były zawodnik Siódemki Miedź zagrał w mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski przegrała trzy mecze w grupie eliminacyjnej i odpadła z mistrzostw Europy. W ostatnim spotkaniu w Goeteborgu ze Szwecją na EHF EURO 2020 szansę od trenera Patryka Rombla otrzymał Jan Czuwara.

Na pożegnanie z EURO Polska przegrała ze współgospodarzami turnieju 26:28 (wcześniej uległa 23:26 Słowenii i 24:31 Szwajcarii). W ostatnim meczu mistrzostw Europy w reprezentacji Polski wystąpił Jan Czuwara. 24-letni skrzydłowy został dowołany na to spotkanie przez selekcjonera Patryka Rombla w miejsce Adriana Kondratiuka. Debiut na europejskim czempionacie Czuwara okrasił jedną bramką.

Jan Czuwara jest wychowankiem Żagwii Dzierżoniów, z której gdy miał 15 lat trafił do Siódemki Miedź Legnica. Jej barw bronił w latach 2011-2014. W legnickiej drużynie prowadzonej przez Marka Motyczyńskiego zadebiutował w PGNiG Superlidze (miał wówczas zaledwie 17 lat).

W sezonie 2013/2014 Czuwara zdobył 104 bramki w I lidze i wywalczył sobie pewne miejsce w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. Zaowocowało to transferem do Zagłębia Lubin. Od dwóch sezonów występuje w Górniku Zabrze. W seniorskiej reprezentacji zaliczył w sumie 19 występów.

FOT. zprp.pl