LDJM: cenne zwycięstwo Siódemki Huras z Zagłębiem Lubin [ZDJĘCIA, WIDEO]

Siódemka Huras Legnica wygrała 36:32 z Zagłębiem Lubin w meczu 14. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego utrzymał tym samym pierwsze miejsce w tabeli.

Siódemka Huras po raz drugi w tym sezonie pokonała Zagłębie, ale podobnie, jak w Lubinie, na trzy punkty musiała solidnie popracować. Przez większość pierwszej połowy to goście byli prowadzeniu. Podopieczni trenera Grzegorza Gowina nie byli jednak w stanie wypracować przewagi większej niż 2 bramki. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 18:18.

W drugiej połowie rezultat również oscylował wokół remisu. Jeszcze w 42 min. było 26:26 i dopiero wówczas Siódemka Huras zaczęła budować przewagę. Decydujące dla losów meczu okazały się ostatnie 10 minut, w których to kilka rzutów odbił Jakub Turkiewicz, a skutecznością w ataku błysnęli Błażej Matwiejków i Maciej Grynienko. W efekcie Siódemka Huras wygrała ten bardzo trudny mecz 36:32 i obroniła fotel lidera.

Dodajmy, że nasz zespół musiał sobie tym razem radzić bez bramkarza numer 1 – Wiktora Sochy, który na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej doznał kontuzji kostki. Dodatkowo przez całą drugą połowę nie grał Łukasz Szporo. Nasz rozgrywający tuż przed przerwą ukarany został bowiem czerwoną kartką.