Aktualności

Marcin Jaśkowski nowym zawodnikiem Siódemki Miedź Legnica!

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek I ligi Siódemka Miedź Legnica pozyskała Marcina Jaśkowskiego. To 25-letni leworęczny rozgrywający, który ostatnio występował w Realu-Astromal Leszno.

Marcin Jaśkowski ma 188 cm wzrostu i waży 91 kg. Występujący na prawym rozegraniu zawodnik cieszy się opinią dobrego strzelca, ale równie dobrze prezentuje się w defensywie. Karierę rozpoczynał w GSPR (obecnie Stal) Gorzów Wlkp., skąd trafił do AZS Zielona Góra.

Przez ostatnie 1,5 roku bronił barw Realu-Astromal Leszno. Jaśkowski był czołowym zawodnikiem tej ekipy. W sezonie 2018/2019 był jej najlepszym strzelcem – zdobył 96 bramek, co dało mu 10. miejsce w klasyfikacji snajperów grupy B I ligi. Równie skuteczny jest w obecnej kampanii. W 11 meczach pierwszej rundy zdobył 66 bramek – tym samym jest obecnie 5. snajperem ligi.

Co ciekawe, Jaśkowski w tym sezonie mocno dał się we znaki Siódemce. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki rzucił aż 10 bramek. Wyczyn ten nie uchronił jednak Realu-Astromal Leszno od porażki (25:30).

25-letni rozgrywający rozwiązał umowę z dotychczasowym klubem, a w środę związał się z legnickim pierwszoligowcem 2,5-letnim kontraktem. Szansę debiutu w barwach legnickiego klubu będzie miał już 8 lutego, kiedy to Siódemka zmierzy się na wyjeździe z … Realem-Astromal Leszno.

Na zdjęciu: Marcin Jaśkowski i Piotr Pęczek – wiceprezes MSPR Siódemka