DLJM: Siódemka Huras ma już w kieszeni medal – srebrny lub złoty!

Siódemka Huras Legnica wygrała 38:32 z Chrobrym Głogów w meczu 14. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego zapewnił sobie tym samym co najmniej drugie miejsce w końcowej tabeli. O tytuł mistrza Dolnego Śląska powalczy z MKS MOS Wrocław.

Do zwycięstwa z Chrobrym Siódemkę poprowadzili Szymon Pacek i Mateusz Krukiewicz – pierwszy zdobył 10 bramek, drugi 8 bramek. Siódemka Huras przewagę budowała powoli, aczkolwiek konsekwentnie. Po pierwszej połowie wygrywała zaledwie różnicą dwóch bramek. Od głogowian udało się odskoczyć dopiero po 40 min. Gdy w 50 min. Siódemka wygrywała 31:23, wiadomo już było, że trzy punkty zostaną w Legnicy.

TABELA DLJM – TUTAJ

Teraz w rozgrywkach DLJM nastąpi miesięczna przerwa. 7 marca Siódemka Huras zagra na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin. 14 marca podejmie w Legnicy MOS Wrocław.

Zdjęcia z meczu – TUTAJ

Siódemka Huras Legnica – Chrobry Głogów 38:32 (16:14)

Siódemka: Socha, Rejman – Turkiewicz, Kochlewski 1, Nowosielski 1, Pacek 10, Minuczyc 1, Fijołek, Kosiorowski 2, Matwiejków 1, Szporko 7, Dec 4, Krukiewicz 8, Grynienko 3, Kowalski, Śliwiński.