Aktualności

Młodzicy Siódemki Huras na drugim miejscu w turnieju Libiąż Cup 2020

Konkurs rzutów zadecydował o porażce Siódemki Huras Legnica z Zagłębiem Lubin w finale turnieju „Libiąż Cup 2020”. Wcześniej zespół trenera Tomasza Górecznego wygrał sześć kolejnych spotkań.

Młodzicy Siódemki Huras przerwę w rozgrywkach ligi dolnośląskiej wykorzystali na występ w mocno obsadzonym turnieju w Libiążu. Nasza drużyna zdominowała rywalizację w grupie eliminacyjnej, pokonując kolejno: 23:17 z Pogonią Zabrze, 16:14 z PM MPEC Tarnów, 24:15 z Unią Lublin, 19:13 z PGE Vive Kielce i 14:8 z Viretem Zawiercie.

W półfinale Siódemka Huras wygrała 16:11 z Zagłębiem Sosnowiec. W finale zmierzyła się z Zagłębiem Lubin (wzmocnionym zawodnikami z APR Świdnica, na co dzień uczącymi się w lubińskiej SMS). Mecz zakończył się remisem 12:12. W konkursie rzutów karnych mocniejsze nerwy miało Zagłębie, które wygrało 4:2. Trzecie miejsce w turnieju zajęło Zagłębie Sosnowiec, które w małym finale pokonało PGE Vive Kielce.

MVP turnieju wybrany został rozgrywający Siódemki Huras Adrian Cichoń. Nagrodę dla najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Kacper Łukawski.

Skład Siódemki Huras w Libiążu: Zembrzycki, Klepinowski – Mikulewicz, Styrcz, Huras, Łukawski, Toczyski, Wojtkowski, Makar, Wojsa, Zapert, Drążek, Niziołek, Rutowicz, Dąbrowski, Cichoń, Wołowiec, Terelak.

Na zdjęciach poniżej: Adrian Cichoń z pucharem dla MVP turnieju. Kacper Łukawski (trzeci z lewej) odbiera wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Siódemki.