Aktualności

I liga: Siódemka Miedź kontra Olimpia Medex. Liczymy na komplet punktów!

Po ponad dwumiesięcznej przerwie Siódemka Miedź Legnica zagra o pierwszoligowe punkty przez własną publicznością. Mecz z Olimpią Medex Piekary Śląskie w sobotę (15 lutego) o godz. 18.00 w hali przy ul. Lotniczej.

Przed zespołem trenera Pawła Wity pracowity tydzień. Na przestrzeni siedmiu dni Siódemka rozegra bowiem aż trzy mecze. W sobotę (15 lutego) z Olimpią Medex Piekary Śląskie, w środę (19 lutego) pucharowe spotkanie z Grupą Azoty Tarnów, natomiast w następną sobotę (22 lutego) na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp. W obliczu swoistego „maratonu” trener Paweł Wita zachowuje spokój podparty optymizmem.

– Mamy wyjątkowo dobrą sytuację kadrową. Dysponuję szerokim 19-osobowym składem, wszyscy są zdrowi, jest więc mocna rywalizacja o miejsce w meczowej kadrze. Uważam, że zespół jest na tyle dobrze przygotowany fizycznie, że podoła wyzwaniu – zapewnia szkoleniowiec Siódemki Miedź Legnica.

– Teraz myślimy wyłącznie o meczu z Olimpią. Powiem otwarcie – jesteśmy faworytem i musimy sięgnąć po komplet punktów. Jeśli utrzymamy dyspozycję ze styczniowych spotkań w Pucharze Polski i ubiegłotygodniowej zwycięskiej konfrontacji w Lesznie, o wynik będę spokojny. W niedzielę będzie czas na odpoczynek, a potem będziemy szykować się do środowej konfrontacji w Pucharze Polski. O starciu w Ostrowie Wlkp. nikt w szatni jeszcze nawet nie rozmawia, bo to odległa przyszłość – dodaje.

W poprzednim sezonie Olimpia Medex wygrała rywalizację w grupie B I ligi, ale latem zespół doznał kilku osłabień i w obecnej kampanii ma spore kłopoty. Podopieczni trenera Sławomira Szenkela uciułali ledwie 13 punktów (tylko 4 zwycięstwa) i zajmują w tabeli dopiero 9. miejsce. Piekarzanie, którzy przed tygodniem na inaugurację rundy rewanżowej ulegli u siebie Olimpowi Grodków, muszą więc uważnie oglądać się za plecy, by nie wylądować w II lidze.

– Jestem zaskoczony słabą postawą Olimpii, bo uważam, że to drużyna, którą stać na zdecydowanie lepsze wyniki. Dla nas problemy rywali nie mają jednak znaczenia. Nieistotne jest, które miejsce zajmują w tabeli. Skupiamy się wyłącznie na sobie. Chcemy wygrać i szykować się do meczu z Grupą Azoty Tarnów – mówi trener Wita.

W pierwszej rundzie sezonu 2019/2020, we wrześniu ub. roku Siódemka wygrała w Piekarach Śląskich 30:23. Powtórka w sobotni wieczór – mile widziana.

13. kolejka I ligi (grupa B): Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Medex Piekary Śląskie, sobota (15 lutego), godz. 18.00, hala OSiR przy ul. Lotniczej. Bilety: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).