Aktualności

I liga: Anilana Łódź kolejnym rywalem Siódemki. Podtrzymać passę!

Rozpędzona Siódemka Miedź Legnica podejmie Anilanę Łódź w ramach 15. kolejki grupy B I ligi. Spotkanie w hali przy ul. Lotniczej w sobotę (29 lutego) o godz. 18.00.

Zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji jest Siódemka Miedź. Zespół trenera Pawła Wity rok 2020 rozpoczął z przytupem wygrywając już 6 spotkań – 3 w Pucharze Polski (z Olimpem Grodków, MMTS-em Kwidzyn i Grupą Azoty Tarnów) i w lidze (z Realem Astromal Leszno, Olimpią Piekary Śląskie i Ostrovią Ostrów Wlkp.). W tabeli grupy B I ligi Siódemka jest 3. a jej strata do lidera – Stali Gorzów Wlkp. stopniała do zaledwie 2 punktów.

Anilana Łódź jest w diametralnie innej sytuacji. Do Legnicy przyjedzie jako 10. drużyna w tabeli mając nad strefą spadkową ledwie 4 punkty przewagi. Podopieczni trenerów Adama Jędraszczyka i Michała Matyjasika spróbują w hali przy ul. Lotniczej wyrwać faworyzowanej Siódemce niezwykle cenne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

– Nie możemy czarować rzeczywistości – jesteśmy faworytem tego meczu. Tyle że swoją wyższość nad niżej notowanym przeciwnikiem musimy jeszcze udowodnić na boisku. Za darmo nikt punktów przecież nie rozdaje. Anilana to młody, wybiegany zespół i żeby go pokonać będziemy musieli mocno popracować. Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. W zespole panuje więc pełna koncentracja – mówi trener Paweł Wita.

– Jesteśmy po małym maratonie – w ciągu 7 dni rozegraliśmy przecież 3 mecze. Ale o przygotowanie fizyczne mojej drużyny nie obawiam się. W sobotę wyjdziemy na parkiet potwierdzić naszą dobrą dyspozycję – dodaje szkoleniowiec Siódemki Miedź Legnica.

Trener Wita wciąż nie wie, czy w sobotę będzie mógł skorzystać z usług Mateusza Płaczka. Doświadczony obrotowy zmaga się bowiem z kontuzją kostki. Do składu wróci za to pauzujący ostatnio ze względu na uraz Wojciech Styrcz. 19-letni skrzydłowy w tym sezonie jest najlepszym strzelcem Siódemki – na koncie ma już 74 ligowych trafień.

W pierwszej rundzie, Siódemka Miedź nie bez problemów, ale wygrała w Łodzi z Anilaną 25:24.

15. kolejka I ligi (grupa B): Siódemka Miedź Legnica – Politechnika Anilana Łódź, sobota (29 lutego), godz. 18.00, hala OSiR przy ul. Lotniczej. Bilety: 10 i 5 zł.