Aktualności

PILNE! Jest ważna decyzja ZPRP. Mecze Siódemki bez udziału publiczności

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wydał komunikat w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Wszystkie mecze będą rozgrywane, ale bez udziału publiczności.

KOMUNIKAT ZPRP:

„W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, informujemy o decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o dalszym prowadzeniu rozgrywek piłki ręcznej bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania.

Decyzja dotyczy rozgrywek: PGNiG Pucharu Polski Kobiet, PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn, ligi kobiet i mężczyzn, II ligi kobiet i mężczyzn, III ligi mężczyzn, finałów Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowanych na 13-14 marca br. oraz wszystkich rozgrywek w kategoriach młodzieżowych i seniorskich prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wszystkie kluby zobowiązuje się do przestrzegania zaleceń niniejszej decyzji. Podjęte kroki są związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i koniecznością ograniczenia skupisk ludzkich”.

***

Decyzja związku oznacza, że sobotni mecz I ligi Siódemka Miedź Legnica – Olimp Grodków, Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych Siódemka Huras Legnica – MKS MOS Wrocław (obydwa w hali przy ul. Lotniczej) niedzielny mecz Dolnośląskiej Ligi Młodzików Siódemka Huras – Zagłębie Lubin (hala przy ul. Złotoryjskiej) oraz turniej ligowy chłopców (hala przy ul. Wierzyńskiego) – ZOSTANĄ ROZEGRANE BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI.