Aktualności

DLJM: Przykra wpadka w Lubinie. Mistrzostwo województwa nie dla nas

Siódemka Huras Legnica nieoczekiwanie przegrała w Lubinie z Zagłębiem II 29:32 w meczu przedostatniej kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Tym samym nasza drużyna straciła szanse na złoty medal i bezpośredni awans do 1/16 finału mistrzostw Polski.

Z porażki naszej drużyny w Lubinie skrzętnie skorzystał MOS Wrocław, który we wtorek pewnie wygrał swój mecz z Moto-Jelczem Oława. To oznacza, że przed ostatnią ligową kolejką, wrocławianie zapewnili sobie tytuł mistrza województwa i awans do rozgrywek krajowych.

– Niestety, rozegraliśmy słabe zawody pod każdym względem i można powiedzieć, że przegraliśmy na własne życzenie. Nie dość, że straciliśmy szansę na złoty medal, awans do krajowego czempionatu to jeszcze na dłuższy czas wypadnie ze składu Łukasz Szporko, który w Lubinie doznał bolesnej kontuzji oka – mówi trener Siódemki Huras Piotr Będzikowski.

W sobotę na zakończenie rozgrywek Siódemka zmierzy się z MOS-em (hala przy ul. Lotniczej, godz. 11.00). Mecz ten nie będzie miał jednak już żadnego znaczenia – nasza drużyna zakończy sezon na 2. miejscu. To oznacza, że o prawo gry w 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych będziemy musieli walczyć w barażach z Chrobrym Głogów.

Zagłębie II Lubin – Siódemka Huras Legnica 32:29 (13:14)

Siódemka: Socha – Kochlewski 3, Nowosielski, Pacek 4, Matwiejków 2, Szporko 4, Dec 5, Krukiewicz 5, Grynienko 3, Śliwiński 3.

Tabela Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych