Aktualności

PILNE! Jest decyzja DZPR ws. zawieszenia rozgrywek młodzieżowych

Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek młodzieżowych. To oznacza, że nie odbędą się zaplanowane na weekend mecz juniorów młodszych i młodzików Siódemki Huras.

Zawieszenie rozgrywek w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, związkom wojewódzkim w środę zarekomendował Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Jak poinformował nas Grzegorz Christ, przewodniczący wydziału gier DZPR, wszystkie ligi młodzieżowe w naszym województwie zostaną zawieszone. Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany w czwartek.

Nie odbędzie się więc zaplanowany na najbliższą sobotę mecz juniorów młodszych Siódemki Huras Legnica z MKS MOS Wrocław oraz mecz młodzików Siódemki Huras Legnica z Zagłębiem Lubin. Przypomnijmy, że już wcześniej DZPR zawiesił rozgrywki wojewódzkiej ligi chłopców.

KOMUNIKAT ZPRP:

„W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach i placówkach oświatowych w okresie 12-25.03.2020 r., Związek Piłki Ręcznej w Polsce rekomenduje zawieszenie z dniem 12.03.2020 r. wszystkich rozgrywek w kategoriach młodzieżowych prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej. Podjęte kroki są związane z ochroną zdrowia wszystkich uczestników zawodów, z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie odwołujemy finał Mistrzostw Polski juniorów, który miał być rozegrany w Łodzi w dniach 13-14.03.2020 roku”.