Aktualności

Rozgrywki I ligi w sezonie 2019/2020 zakończone! Siódemka na 3. miejscu

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął uchwałę ws. zakończenia rozgrywek I i II ligi z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek.

Władze ZPRP podjęły decyzję o braku spadków do niższych klas rozgrywkowych. Jednocześnie stworzyły możliwość awansów. W komunikacie Komisarza Rozgrywek ZPRP czytamy, że „dla drużyn, które w rozgrywkach I ligi mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły I miejsce w grupie A (MKS Nielba Wągrowiec), grupie B (KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.) oraz grupie C (KPR Legionowo) zarządza się turniej barażowy”. Jego termin ma zostać podany w późniejszym terminie.

Poniedziałkowa decyzja ZPRP oznacza, że Siódemka Miedź Legnica sezon 2019/2020 zakończyła na 3. miejscu w tabeli. Mistrzem grupy B I ligi została Ostrovia Ostrów Wielkopolski, a drugie miejsce zajęła Stal Gorzów Wielkopolski. Ostatnie dwa miejsca w naszej grupie zajęły: Real-Astromal Leszno (11) i Bór Oborniki Śląskie (12), ale w obecnej sytuacji unikną degradacji do II ligi.