Aktualności

Jest szansa na to, że rozgrywki PGNiG Pucharu Polski zostaną dokończone!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce chciałby, by przerwane rozgrywki PGNiG Pucharu Polski piłkarzy i piłkarek ręcznych zostały dokończone. Mecze mogłoby zostać rozegrane nawet na początku sezonu 2020/2021 – informuje portal tvpsport.pl.

Jak informuje tvpsport.pl, decyzja ws. rozgrywek PGNiG Pucharu Polski ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. W poniedziałek Związek Piłki Ręcznej w Polsce wydał oficjalny komunikat dot. zakończenia rozgrywek I i II ligi z zachowaniem aktualnych tabel. Nie ma w nim jednak ani słowa o PGNiG Pucharze Polski.

Wg informacji dziennikarzy tvpsport.pl, ZPRP chce pucharowe rozgrywki dokończyć. W jakim terminie? ZPRP nie chce wskazywać dokładnych dat, ale bierze pod uwagę różne scenariusze. Szanse na to, by spotkania udało się rozegrać jeszcze przed teoretycznym końcem sezonu, czyli 30 czerwca, maleją z dnia na dzień. Dlatego jednym z pomysłów jest zorganizowanie ich na przełomie sierpnia i września, tuż przed startem sezonu 2020/2021. Niewykluczone, że miałoby się to odbyć w formie kilkudniowego turnieju.

Przypomnijmy, że rozgrywki PGNiG Pucharu Polski są na etapie 1/4 finału. Ćwierćfinałowe pary tworzą Siódemka Miedź Legnica i Azoty Puławy (mecz miał zostać rozegrany 25 marca w Legnicy) oraz Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. W półfinale do rywalizacji mają dołączyć PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock. Mecze finałowe pierwotnie zaplanowane były na połowę maja.