Aktualności

OFICJALNIE! Rozgrywki PGNiG Pucharu Polski zostaną dokończone!

Pozostałe do zakończenia cyklu mecze rozgrywek PGNiG Pucharu Polski mężczyzn mecze: 1/4 finału, półfinały i finał rozegrane zostaną na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek PGNiG Superligi sezonu 2020/2021 – czytamy w komunikacie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Dyrektor ds. Rozgrywek ZPRP Mirosław Baum nie poinformował w oficjalnym dokumencie o szczegółach ale wiadomo, że w grę wchodzi kilkudniowy turniej z udziałem sześciu najlepszych zespołów rozgrywek.

Przypomnijmy, że do rozegrania zostały mecze mecze ćwierćfinałowe: Siódemka Miedź Legnica – Azoty Puławy i Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin oraz półfinały (z udziałem PGE Vive Kielce i Orlen Wisły Płock) i finał. Turniej zostanie rozegrany na tydzień prze startem sezonu 2020/2021, a więc w okolicach przełomu sierpnia i września.

Przypomnijmy, że rozgrywki ligowe w sezonie 2019/2020 zostały zakończone z zachowaniem aktualnych tabel. Siódemka Miedź Legnica w grupie B I ligi została sklasyfikowana na 3. miejscu. 1. miejsce zajęła Ostrovia Ostrów Wlkp., która tym samym, uzyskała prawo gry w turnieju barażowym o awans do PGNiG Superligi.

W drodze do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski Siódemka Miedź wyeliminowała: Bór Oborniki Śl., Forzę Wrocław, Olimp Grodków, Stal Gorzów Wlkp., MMTS Kwidzyn i Grupę Azoty Tarnów.