Aktualności

W Hurasie ruszyła produkcja przyłbic ochronnych dla legnickich medyków

500 sztuk bezcennych w obecnej sytuacji epidemiologicznej przyłbic ochronnych wyprodukuje firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych. Pierwsza ich partia ma trafić do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy jeszcze w tym tygodniu.

– Z drukowaniem na drukarce 3D przyłbic ruszyliśmy w sobotę. Rozmowa z prezesem Martinem Hurasem na ten temat trwała niecałe 20 sekund. Pierwszy prototyp wymagał zmian konstrukcyjnych, które zasugerowały pielęgniarki z legnickiego szpitala. Dzięki zmianom, jakie wprowadziłem jesteśmy w stanie wydrukować jedną sztukę w 1,5 godz., co jest bardzo dobrym wynikiem – mówi Paweł Zieńko, konstruktor w firmie Huras – Produkcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

Inżynierowie z Hurasa mają ambitny plan – chcą drukować 15 przyłbic dziennie. Póki co plan zakłada wyprodukowanie 500 sztuk. – Pierwsza partia – kilkadziesiąt sztuk, do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafi najpóźniej w środę – zapewnia inżynier Paweł Zieńko.

Warto dodać, że produkcja przyłbic ochronnych dla szpitala nie byłaby możliwa, bez pomocy sklepu „Pasmanteria” przy ul. Andersa, który nieodpłatnie przekazał nam niezbędnych gumek.

Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych jest firmą zajmująca się konstrukcją i budową maszyn specjalnych dla branży automotive oraz telekomunikacyjnej. Na polskim rynku funkcjonuje od 1998 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu, by w 2004 r. przeprowadzić się do Legnicy. W 2018 r. Huras przeniósł swoją działalność do Nowej Wsi Legnickiej, gdzie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wybudował nowy nowoczesny zakład produkcyjny.

Firma Huras jest jednym z głównych sponsorów MSPR Siódemka Legnica. Pod koniec 2019 r. jej prezes – Martin Huras, objął stanowisko prezesa zarządu klubu.