Aktualności

OFICJALNIE! Młodzicy Siódemki Huras Legnica mistrzem Dolnego Śląska!

Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej opublikował komunikat końcowy ws. przerwanych przez epidemię koronawirusa rozgrywek ligi młodzików. Tytuł mistrza województwa przyznany został Siódemce Huras!

Dolnośląska Liga Młodzików została przerwana przed ostatnią serią spotkań. Liderem tabeli była wówczas Siódemka Huras Legnica, która miała dwa punkty przewagi (10 zwycięstw, 1 porażka) nad APR Świdnica i 10 punktów nad UKS Dziewiątka Legnica. Na zakończenie sezonu nasza drużyna miała zmierzyć się z Zagłębiem Lubin.

DZPR podjął decyzję, że tabela po 11. kolejkach jest ostateczna. Tym samym mistrzem województwa dolnośląskiego w sezonie 2019/2020 została Siódemka Huras Legnica, wicemistrzem APR Świdnica a brązowym medalistą UKS Dziewiątka Legnica. Niestety, nasz zespół nie wystąpi w odwołanych z powodu epidemii rozgrywkach Pucharu Polski ZPRP (mistrzostwa kraju w kategorii młodzików).

Końcowa tabela Dolnośląskiej Ligi Młodzików 2019/2020

Królem strzelców ligi został Kacper Łukawski. Rozgrywający Siódemki Huras w 11 meczach zdobył 93 bramki (średnia 8,45). W czołowej 10 klasyfikacji znalazł się również Adrian Cichoń (77/11/7,0).

Trenerem mistrzów Dolnego Śląska jest Tomasz Góreczny. Szkoleniowiec ten w swoim dorobku ma wiele sukcesów z drużyną złożoną z zawodników z roczników 2000 i 2001. W 2017 r. sięgnął z nią po tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych, a aż 7 ówczesnych medalistów dziś jest w kadrze pierwszoligowej Siódemki.

FOT. Arkadiusz Cymbalista