Aktualności

OFICJALNIE! Siódemka Miedź pozyskuje kołowego z superligową przeszłością

Kacper Pawłowski zostanie nowym zawodnikiem Siódemki Miedź. 24-letni kołowy jest już po słowie z legnickim pierwszoligowcem i podjął treningi z zespołem trenera Pawła Wity.

– Doszliśmy do porozumienia ws. występów Kacpra Pawłowskiego w naszej drużynie. Są one objęte klauzulą poufności. Jestem przekonany, że zawodnik ten godnie zastąpi na pozycji obrotowego Mateusza Płaczka. Pawłowski trenuje już zespołem, a my czekamy na jego certyfikat z francuskiego związku – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka.

24-letni Kacper Pawłowski imponuje warunkami fizycznymi, ma aż 205 cm wzrostu. Jest wychowankiem Chrobrego Głogów, w którym zadebiutował w PGNiG Superlidze (uzbierał ponad 60 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej), po drodze grając dla SMS Gdańsk i Wolsztyniaka Wolsztyn.

Na sezon 2018/2019 został wypożyczony do Stali Mielec. Tam jednak miał problemy z regularną grą (wystąpił w 7 meczach, zdobył 3 bramki) i w połowie rozgrywek przeniósł się do pierwszoligowego SPR-u Tarnów. Tam stał się wiodącą postacią drużyny, która wywalczyła awans do PGNiG Superligi (17 meczów, 16 bramek).

Zamiast wrócić na superligowe parkiety, Pawłowski postanowił kontynuować karierę w HBC Livry Gargan, zespole National 1, czyli trzeciego poziomu rozgrywkowego we Francji. Po półrocznej, zagranicznej przygodzie, wrócił jednak do Polski. Najbliższe dwa sezony spędzi w Legnicy.

Kacper Pawłowski jest pierwszym zawodnikiem, którego Siódemka Miedź pozyskała przed kampanią 2020/2021.

FOT. Paweł Jantura