Aktualności

Firma Gates Polska nadal będzie wspierać MSPR Siódemka Legnica!

MSPR Siódemka Legnica podpisała nową umowę sponsorską z Gates Polska. Firma, która działalność produkcyjną prowadzi na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wspiera nasz klub od dłuższego czasu.

Jak poinformował dyrektor Siódemki, Zygmunt Woźniczka, współpraca między klubem a Gates została przedłużona o kolejny rok. Logo amerykańskiego koncernu pozostanie zarówno na trykotach pierwszoligowego zespołu, jak i na banerach w hali przy ul. Lotniczej.

Gates Corporation z siedzibą w Denver w USA, jest wiodącym producentem nowoczesnych pasów napędowych i przewodów giętkich, które znajdują zastosowanie w przemyśle, hydraulice, agrotechnice i motoryzacji. Firma Gates jest dostawcą dla wszystkich głównych producentów samochodów, zaopatruje również światowy rynek części zamiennych.

Podstawowe branże obsługiwane przez firmę to: motoryzacja, transport, agrotechnika, przemysł wydobywczy, budownictwo, sprzęt biurowy, technika komputerowa i przetwórstwo żywności. W Europie korporacja Gates zatrudnia około 3000 pracowników w różnych centrach produkcyjnych, sprzedażowych i dystrybucyjnych.

Gates Polska mieści się w Legnicy. Zakład na terenie LSSE zbudowany został w 2001 roku. Od tej pory produkuje paski do samochodowych układów napędowych na pierwszy montaż (OE), rynek części zamiennych i dla przemysłu. Wytwarza również mieszanki gumowe stosowane do produkcji pasków w fabrykach Gates na całym świecie. Od 2011 r. w Legnicy ruszył z produkcją zestawów do napędów paskowych.

Zakład w Legnicy posiada akredytacje różnych systemów zarządzania jakością, w tym: ISO 14001(2004), ISO 9001 (2008) oraz OHSAS 18001. Pozycję jako wyznacznika jakości firmy Gates potwierdzają także akredytacje uzyskane od producentów samochodów, m.in. Volvo Quality Excellence (VQE) Supplier Award.