Aktualności

II Memoriał Zdzisława Woźniaka – znamy termin turnieju i uczestników

Siódemka Miedź Legnica, Zagłębie Lubin, Olimp Grodków i AZS Zielona Góra – to drużyny, które wezmą udział w II Memoriale Zdzisława Woźniaka. Turniej rozegrany zostanie w sobotę 29 sierpnia, w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy.

W ramach memoriału rozegrane zostaną cztery mecze. Gospodarze – Siódemka Miedź Legnica zmierzą się z Olimpem Grodków, a Zagłębie Lubin z AZS-em Zielona Góra. Zwycięzcy tych spotkań zagrają o 1. miejsce, natomiast przegrani o 3. miejsce (szczegółowy harmonogram turnieju jeszcze nie jest znany).

Zagłębie Lubin to 7. drużyna poprzedniego sezonu PGNiG Superligi, natomiast Olimp i AZS to ligowi rywale Siódemki. Poprzednią kampanię w grupie B I ligi Olimp zakończył na 8. miejscu, a AZS na 9. miejscu.

Przed rokiem w pierwszej edycji Memoriału Zdzisława Woźniaka triumfowała Siódemka Miedź. Drugie miejsce zajęła Nielba Wągrowiec, trzecie Czuwaj Przemyśl, a czwarte Gwardia Koszalin.

Zdzisław Woźniak to były prezes MSPR Siódemka. Sternikiem klubu był przez 12 lat. Działalność Zdzisława Woźniaka została doceniona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Z okazji 100. urodzin polskiego szczypiorniaka, zarząd ZPRP uhonorował go Złotą Odznaką „Zasłużony dla piłki ręcznej w Polsce”. Zdzisław Woźniak zmarł w listopadzie 2018 r. Miał 63 lata.