Aktualności

Koniec urlopów. Pierwszoligowa Siódemka Miedź wróciła do pracy

Poniedziałkowym treningiem w hali przy ul. Lotniczej Siódemka Miedź Legnica rozpoczęła przygotowania do sezonu 2020/21. Już w przyszły czwartek zespół trenera Piotra Będzikowskiego czeka pierwszy sparing.

W zajęciach udział wzięła trójka nowych zawodników – obrotowy Kacper Pawłowski, skrzydłowy Michał Czarnecki oraz rozgrywający Kornel Wita. Przypomnijmy, że Pawłowski to były gracz Stali Mielec i Grupy Azoty Tarnów, ostatnio związany z francuskim HBC Livry Gargan. Z kolei Czarnecki i Wita to gracze wracający do Siódemki – pierwszy z SMS-u Kielce, drugi z wypożyczenia do Wybrzeża Gdańsk (ostatnio użyczony do GKS-u Żukowo).

– Wszyscy zawodnicy stawili się w dobrej dyspozycji fizycznej. Nie ma mowy o zbędnych kilogramach, jest za to duża chęć do ciężkiej pracy. Będzie to specyficzny okres przygotowawczy ze względu na przedwcześnie zakończony poprzedni sezon – mówi trener Piotr Będzikowski.

Krótka rozmowa z naszym szkoleniowcem poniżej.

Pierwszy mecz kontrolny Siódemka rozegra w czwartek 6 sierpnia o godz. 19.00. W hali przy ul. Lotniczej podejmie Bór Oborniki Śląskie.