Aktualności

Szykuje się wielki powrót! Karol Siwak trenuje z Siódemką Miedź Legnica

Wszystko wskazuje na to, że pierwszoligową Siódemkę Miedź Legnica wzmocni Karol Siwak. 23-letni zawodnik mogący grać zarówno na skrzydle, jak i rozegraniu, ostatnie pięć sezonów spędził w Gwardii Opole.

– Karol Siwak dołączył do naszej drużyny i rozpoczął z nią przygotowania do sezonu – informuje Martin Huras, prezes MSPR Siódemka Legnica.

– Zawarliśmy dżentelmeńską umowę: jeśli do września nie znajdzie klubu w PGNiG Superlidze – zostanie z nami na sezon 2020/21. Liczymy, że Karol odbuduje w swoim rodzinnym mieście formę, a przy okazji pomoże nam w walce o awans do centralnej I ligi – dodaje prezes Siódemki.

Karol Siwak (187 cm/85 kg) jest wychowankiem Siódemki. W 2014 r. był kluczową postacią drużyny, która wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Przed sześcioma laty trafił do Gwardii Opole. Na parkietach PGNiG Superligi w jej barwach występował przez pięć sezonów. W sumie rozegrał dla niej 110 meczów, zdobywając 279 bramek. Najlepsza w jego wykonaniu była kampania 2016/17, którą zamknął 129 trafieniami.

W poprzednim sezonie Siwak rozegrał tylko 17 spotkań (27 bramek). Spowodowane to było nie tylko przerwaniem rozgrywek, ale i problemami zdrowotnymi. Były reprezentant Polski w kategoriach juniorskich i U-21 przeszedł operację przepukliny i musiał pauzować przez trzy miesiące. Wygasający z końcem czerwca kontrakt z Gwardią nie został przedłużony.

FOT. kochamreczna.pgnig.pl/kprgwardiaopole.pl