Aktualności

OFICJALNIE. Mateusz Drozdalski w Orlen Upstream SRS Przemyśl

Wyjaśniła się przyszłość Mateusza Drozdalskiego. 21-letni rozgrywający karierę będzie kontynuował w zespole Orlen UpStream SRS Przemyśl. Informację o podpisaniu kontraktu przemyski klub podał w środę.

Orlen UpStream SRS Przemyśl poprzedni sezon zakończył na 2. miejscu w grupie C I ligi. W kampanii 2020/21 zespół ten będzie faworytem do wygrania swojej grupy D, a także do awansu do PGNiG Superligi. Przemyski klub – już bez „Czuwaj” w nazwie – dysponuje bowiem pokaźnym, jak na pierwszoligowe warunki budżetem, który zapewnia możny sponsor w postaci orlenowskiej spółki.

Mateusz Drozdalski rozstał się z MSPR Siódemka z początkiem czerwca po tym, jak wygasł jego kontrakt. Strony nie doszły do porozumienia ws. nowej umowy. Usługami 21-latka zainteresowana była superligowa Gwardia Opole, ale ostatecznie zostanie on w I lidze.

Przypomnijmy. Drozdalski jest wychowankiem UKS Czwórka Libiąż. W Siódemce występował od sezonu 2015/2016. W jej barwach wywalczył tytuł wicemistrza Polski juniorów w 2017 r. oraz mistrzostwo Polski juniorów w 2018 r. (został wybrany MVP turnieju Final Four w Ostrowie Wlkp.). Przez dwa ostatnie sezony był ważną postacią seniorskiego zespołu Siódemki.