Aktualności

Pierwszy letni sparing za nami. Siódemka Miedź wygrała z Borem Oborniki Śl.

Siódemka Miedź Legnica wygrała 32:28 z Borem Oborniki Śląskie w rozegranym w hali przy ul. Lotniczej meczu sparingowym. Dla obu pierwszoligowców był to pierwszy test przed sezonem 2020/2021.

Siódemka zagrała bez narzekających na urazy Adama Skrabanii i Pawła Piwki. Na parkiecie nie zabrało za to nowych twarzy: Kacpra Pawłowskiego, Michała Czarneckiego, Kornela Wity oraz Karola Siwaka.

Z kolei w zespole gości aż roiło się od byłych graczy Siódemki. W zespole trenera Artura Szabata, który bronił barw naszego klubu w czasach superligowych, zagrali: Piotr Piróg, Piotr Kaczmarek (obaj poprzedni sezon spędzili w AZS-ie Zielona Góra), Robert Szuszkiewicz oraz Michał Klimaszewski. Ten ostatni został właśnie do Boru wypożyczony.

Sam mecz nie był wielkim widowiskiem, bo nie mógł. To, że oba zespoły są dopiero na wstępnym etapie przygotowań do sezonu, widoczne było momentami aż nadto. Nie zmienia to faktu, iż Siódemka wygrała zasłużenie, choć rozkręciła się dopiero w drugiej połowie, w której w pewnym momencie prowadziła już różnicą 6-7 trafień. Ostatecznie pokonała Bór czterema bramkami.

W przyszłą sobotę (15 sierpnia) Siódemka rozegra dwa mecze sparingowe w Zielonej Górze – z tamtejszym AZS-em oraz Stalą Gorzów Wielkopolski.

Siódemka Miedź Legnica – Bór Oborniki Śląskie 32:28 (13:14)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Paterek 6, Jaśkowski 4, Wychowaniec 3, Styrcz 7, Bogudziński 3, Siwak 2, Czarnecki 3, Wita 3, Kowalik 1, Przybylak, Pawłowski, Szczepanek, Nowosielski.

Zdjęcia z meczu Siódemka Miedź Legnica – Bór Oborniki Śl.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)