Aktualności

Michał Klimaszewski wypożyczony do SPR Bór Oborniki Śląskie

Siódemka Miedź Legnica doszła do porozumienia z Borem Oborniki Śląskie ws. wypożyczenia Michała Klimaszewskiego. 20-letni obrotowy będzie grał dla tego klubu przez najbliższe trzy sezony.

– W umowie znalazł się zapis o tym, że wypożyczenie może być skrócone, co stwarza możliwość szybszego powrotu zawodnika do naszego zespołu. Michał rozpoczyna studia na wrocławskiej AWF, które będzie godził z grą w nieodległych Obornikach Śląskich. W Borze będzie miał szansę na regularną grą w I lidze, co dla niego jest bezcenne. Będziemy bacznie obserwować jego postępy – mówi Zygmunt Woźniczka, dyrektor MSPR Siódemka.

20-letni obrotowy do Siódemki trafił z Górnika Złotoryja. W barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych (2017) oraz srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2019). Poprzedni sezon był jego pierwszym w seniorskim handballu. Wobec silnej konkurencji na pozycji obrotowego, na parkietach I ligi pojawiał się sporadycznie, zdołał jednak trzy razy wpisać się na listę strzelców.

Klimaszewski zadebiutował już w swoim nowym zespole w czwartkowym sparingu, w którym Bór w hali przy u. Lotniczej zmierzył się z Siódemką.

FOT. Arkadiusz Cymbalista