Aktualności

Ostatni sparing na remis. Zimny prysznic na tydzień przed inauguracją sezonu

Siódemka Miedź Legnica zremisowała w hali przy ul. Lotniczej 19:19 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie. Był to już ostatni mecz kontrolny przed startującymi 19 września rozgrywkami I ligi.

Jeśli czwartkowy sparing z GOKiS-em traktować jak generalny sprawdzian przed ligą, to nasz zespół go nie nie zdał. Zupełnie niespodziewanie, bo nie licząc wysokich porażek z ekipami z PGNiG Superligi: Azotami Puławy i Zagłębiem Lubin, Siódemka w letnim okresie przygotowawczym spisywała się dobrze. Przed tygodniem rozbiła w sparingu Śląsk Forza Wrocław, wlewając tym samym w serca kibiców sporo optymizmu.

Tymczasem w meczu z beniaminkiem I ligi, Siódemka rozczarowała. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zaprezentowali się bardzo słabo. Dużo nawet nie brakowało, by sparing padł łupem GOKiS-u, który, mimo że potyczka miała charakter jedynie kontrolny, przyjechał do Legnicy bardzo zmotywowany. Przez całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu, bo Siódemka nie była w stanie odskoczyć rywalowi na dystans większy niż 3 bramki.

W końcowych minutach goście doprowadzili do remisu (17:17), a następnie wyszli na prowadzenie (17:18). Rzutem na taśmę Siódemka dorzuciła jednak jeszcze dwie bramki i w 60 min. ponownie objęła prowadzenie (19:18). Tyle że już po końcowej syrenie beniaminek z Kątów Wrocławskich wyrównał z rzutu karnego.

O ile sam wynik potyczki z GOKiS-em jest sprawą drugorzędną, to gra Siódemki w tym meczu, w obliczu zbliżającego się startu sezonu, bardzo niepokoi. Wypada mieć nadzieję, że była to jedynie chwilowa zadyszka bądź … zasłona dymna. Są też dobre wieści. Na parkiecie zobaczyliśmy wreszcie powoli wracającego do zdrowia Adama Skrabanię, a także innego rekonwalescenta – Kacpra Bogudzińskiego.

Inauguracja sezonu 2020/21 już w sobotę, 19 września. Siódemka Miedź podejmie we własnej hali Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Początek meczu o godz. 18.00. Uwaga, ważna informacja – będzie to mecz z udziałem publiczności!

Siódemka Miedź Legnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 19:19 (10:9)

Siódemka: Dekarz, Mazur – Przybylak 1, Piwko 1, Skrabania 3, Bogudziński 1, Pawłowski 1, Paterek 3, Wychowaniec 1, Styrcz 2, Czarnecki 1, Siwak 1, Jaśkowski 4, Kowalik, Nowosielski, Szczepanek.