Aktualności

Zawodnicy Siódemki Miedź pracują pod okiem specjalistów z Hes Academy

MSPR Siódemka nawiązała współpracę z centrum przygotowania motorycznego Hes Academy we Wrocławiu. Od niedawna o formę naszych pierwszoligowców dbają trenerzy Mikołaj Stańczak i Łukasz Piwkowski.

– Nasze credo brzmi: „siła jest matką” – mówi Łukasz Piwkowski, szef Hes Academy. To ceniony fachowiec z dziedzinie przygotowania motorycznego. W przeszłości pracował m.in. z piłkarzami ręcznymi, koszykarzami i futbolistami Śląska Wrocław. Przez dwa lata blisko współpracował też z reprezentacją Polski w piłce ręcznej, gdy jej selekcjonerem był Piotr Przybecki. Teraz wraz z Mikołajem Stańczakiem zajął się formą pierwszoligowych szczypiornistów Siódemki.

| Zdjęcia z treningu w centrum przygotowania motorycznego Hes Gym&Fitness |

– To nie są klasyczne treningi siłowe. Prowadzimy zajęcia bardzo sprecyzowane, na podstawie przeprowadzonych specjalistycznych testów, rozpisane indywidualnie pod każdego z zawodników. Te zajęcia mają dać waszym graczom siłę, moc, szybkość i dynamikę – wyjaśnia Łukasz Piwkowski.

Zajęcia we wrocławskiej Hes Academy mają też na celu ograniczenie potencjalnych kontuzji. – Na sezon bez urazów trzeba solidnie zapracować. Bez treningu i działań mających na celu wzmocnienie mięśni i tkanki kostnej, jest to trudne – zapewnia szef Hes Academy.

Na treningi z Mikołajem Stańczakiem i Łukaszem Piwkowskim (na zdjęciu obok) nasi zawodnicy w kilkuosobowych grupach dojeżdżają do klubu Hes Gym&Fitness, który mieści się przy ul. Wielkopolskiej we Wrocławiu. Część zajęć odbywa się też w Legnicy, w hali przy ul. Lotniczej.

– Na razie nasza współpraca dotyczy zespołu seniorów. Myślimy już jednak o jej rozszerzeniu na zespoły juniorskie – zdradza Martin Huras, prezes zarządu MSPR Siódemka Legnica.