Aktualności

Pierwszoligowy zespół Siódemki Miedź Legnica ma nowego kierownika!

Michał Zając został kierownikiem pierwszego zespołu Siódemki Miedź Legnica. Na tym ważnym stanowisku zastąpił Mieczysława Chowańca.

20-letni Michał Zając, mimo młodego wieku, to postać w handballowym środowisku doskonale znana. Nowy kierownik pierwszoligowej drużyny jest wychowankiem naszego klubu. W barwach Siódemki wywalczył dwa srebrne medale – mistrzostw Polski juniorów młodszych w 2017 r. i mistrzostw Polski juniorów w 2019 r. Jego sportowa kariera niestety została przerwana przez poważne kontuzje. Dobra wiadomość jest taka, że Michał zostaje w naszym klubie, ale w nowej roli.

Podobnie zresztą, jak Mieczysław Chowaniec, który od nowego sezonu w Siódemce zajmie się sprawami administracyjno-organizacyjnymi. Jego doświadczenie jest bowiem dla naszego klubu bezcenne. Warto przypomnieć, że Chowaniec – żywa legenda legnickiej piłki ręcznej – był zawodnikiem Miedzi w latach 1966-1985. Od 2006 r. z krótką przerwą, był kierownikiem pierwszego zespołu.

Na zdjęciu: Michał Zając. FOT. Arkadiusz Cymbalista