DLJ: Efektowna inauguracja sezonu w wykonaniu juniorów Siódemki Huras!

Siódemka Huras Legnica wygrała 41:34 z Chrobrym Głogów w meczu 1. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Do zwycięstwa nasz zespół poprowadziło trio: Szymon Pacek, Filip Kruszelnicki, Mateusz Krukiewicz.

Aż 75 bramek obejrzeli kibice w hali przy ul. Lotniczej na inaugurację rozgrywek juniorskich. Siódemka i Chrobry stworzyły spektakl, który świetnie się oglądało – gra była szybka, z mnóstwem indywidualnych akcji. Co do indywidualności to więcej miała ich Siódemka, co przełożyło się na jej końcowy triumf.

Niekwestionowanymi liderami naszej drużyny byli Szymon Pacek, Filip Kruszelnicki i Mateusz Krukiewicz. Dodajmy, że Kruszelnicki debiutował w barwach Siódemki po transferze z UKS Dziewiątka Legnica. Do tego wiodącego tercetu w drugiej połowie dołączył bramkarz Wiktor Socha, który popisał się kilkoma efektownymi interwencjami.

Siódemka wygrała zdecydowanie, bo różnicą 7 bramek, ale na komplet punktów musiała się solidnie napracować. Na dystans czterech trafień legniczanie odskoczyli dopiero po kwadransie gry. Wcześniej wynik oscylował wokół remisu. Na przerwę podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego schodzili z sześcioma bramkami w zapasie. W drugiej połowie goście długo jeszcze zachowywali szanse na korzystny rezultat, nie pozwalając Siódemce za daleko „odjechać”. W zasadzie losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach.

| Zdjęcia z meczu Siódemka Huras – Chrobry |

– To była udana inauguracja sezonu w naszym wykonaniu. Moja drużyna zagrała świetnie w ataku. Nieczęsto się zdarza rzucić 41 bramek, nawet w kategorii juniorskiej. Defensywa nie była dziś rzecz jasna idealna, ale w takie mecze się zdarzają. Była bardzo szybka gra, co rodziło błędy w obronie. Oby te zwycięstwo było dobrym prognostykiem na cały sezon – podsumował mecz trener Siódemki Huras, Piotr Będzikowski.

Siódemka Huras Legnica – Chrobry Głogów 41:34 (22:16)

Siódemka: Socha 1 – Kochlewski 4, Kruszelnicki 8, Pacek 9, Krukiewicz 8, Matwiejków 1, Minuczyc, Kosiorowski 1, Dec 2, Grynienko 5, Cichoń 1, Śliwiński 1.