DLJ: Siódemka Huras zdobyła Lubin! Świetny start naszych juniorów

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 24:19 z SMS Zagłębie Lubin w meczu 2. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozegrali w Lubinie bardzo dobre spotkanie i zasłużenie pokonali faworyzowanych gospodarzy.

Nie jest tajemnicą, że bardzo mocne SMS Zagłębie w tym sezonie ma ambicje na tytuł mistrza województwa. Dlatego młoda drużyna Siódemki nie była faworytem środowej konfrontacji w Lubinie. A jednak gdy zabrzmiał pierwszy gwizdek, na parkiecie to zespół Piotra Będzikowskiego dyktował warunki. Siódemka wygrywała przez cały mecz. Zaczęło się od bramki Szymona Packa na 1:0 w 4 min. Do przerwy nasza drużyna wygrywała jedną lub dwoma bramkami, kilka razy mieliśmy też remis (4:4, 5:5, 7:7). Na drugą połowę wychodziła w dobrych nastrojach, bo wygrywała 11:9.

Po przerwie Siódemka kontrolowała mecz i powoli, ale za to konsekwentnie odjeżdżała gospodarzom z wynikiem. W 47 min. było 18:14, a w 50 min. już 22:15. W końcówce Zagłębie nieco przypudrowało końcowy rezultat, ale marne to dla lubinian pocieszenie. Siódemka wygrała derby 24:19.

Wywalczone w Lubinie 3 punkty mogą się okazać bezcenne w tabeli na koniec sezonu. Póki co, po dwóch kolejkach DLJ, Siódemka ma na koncie komplet – 6 oczek. Przypomnijmy, że na inaugurację rozgrywek podopieczni trenera Będzikowskiego odprawili z kwitkiem Chrobrego Głogów (41:34).

SMS Zagłębie Lubin – Siódemka Miedź Legnica 19:24 (9:11)

Siódemka: Socha – Kochlewski, Nowosielski 1, Pacek 6, Minuczyc, Kosiorowski, Matwiejków 1, Krukiewicz 3, Dec 1, Grynienko 3, Kruszelnicki 8, Śliwiński 1.