DLJ: Derby dla Dziewiątki. Pierwsza przegrana juniorów Siódemki Huras

Siódemka Huras Legnica uległa 28:31 UKS Dziewiątka Legnica w meczu 3. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Derbowa konfrontacja nie zawiodła kibiców. W hali przy ul. Lotniczej oglądaliśmy zacięte, wyrównane spotkanie, które dostarczyło mnóstwo emocji.

W mecz lepiej weszła Dziewiątka, która wypracowała sobie dwubramkową przewagę (2:4). Potem do głosu jednak doszli podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego. Siódemka w której szalał Szymon Pacek (9 bramek w pierwszej połowie, 11 w całym meczu) doprowadziła do remisu (5:5), a następnie zaczęła „odjeżdżać” z wynikiem. Wygrywała już różnicą trzech trafień (13:10), ale pod koniec pierwszej połowy przewagę roztrwoniła.

Dziewiątka na prowadzenie wyszła w 40 min. (21:22). Ale nasza drużyna się podniosła i w 52 min. wygrywała 26:25. Goście zdołali jednak odwrócić losy spotkania. W 54 min. byli jedną bramkę na plusie (26:27) i prowadzenia nie oddali już do końcowej syreny.

| Zdjęcia z meczu Siódemka Huras Legnica – UKS Dziewiątka Legnica |

Siódemka walczyła, dwoił i troił się Filip Kruszelnicki (były zawodnik Dziewiątki), a w bramce uwijał się Wiktor Socha. Niestety. Zbyt duża liczba prostych błędów uniemożliwiła zwycięstwo w konfrontacji z dobrze grającym lokalnym rywalem, w składzie którego dominowali zawodnicy ze starszego rocznika.

Kluczowym momentem meczu była sytuacja z 56 min. Przy wyniku 26:29 do karnego podszedł Pacek, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Dziewiątki – Patrykiem Matuszewskim.

Siódemka Huras Legnica – UKS Dziewiątka Legnica 28:31 (16:16)

Siódemka: Socha – Kochlewski 1, Nowosielski 1, Pacek 11, Minuczyc, Kosiorowski, Szporko, Krukiewicz 3, Dec 1, Grynienko 2, Kruszelnicki 9, Śliwiński.