Aktualności

DLJM: Siódemka Huras rozpoczęła sezon od zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław

Siódemka Huras Legnica wygrała 41:31 ze Śląskiem Forza Wrocław w meczu 1. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Spotkanie w hali przy ul. Złotoryjskiej dostarczyło wielu emocji.

– Wynik końcowy sugeruje łatwe zwycięstwo i to, że mecz mieliśmy pod kontrolą. Tymczasem było inaczej. Na komplet punktów musieliśmy się solidnie napracować – mówi trener Siódemki, Tomasz Góreczny.

I trudno nie przyznać mu racji. Jego podopieczni co prawda rozpoczęli spotkanie z przytupem, bo po 6 min. gry wygrywali już 5:0, ale potem przewaga ta zaczęła topnieć. Wrocławianie kilka razy dochodzili ich na dystans 3-4 bramek i na parkiecie robiło się nerwowo. Momentami za bardzo – w całym meczu było 11 dwuminutowych kar.

W 51 min. Siódemka wygrywała 30:26 i wciąż nie mogła być pewna zwycięstwa. Zespół trenera Górecznego koncertowo jednak rozegrał końcówkę odjeżdżając gościom z wynikiem. Ostatecznie Siódemka wygrała 41:31 zgarniając na inaugurację sezonu komplet punktów.

| Zdjęcia z meczu Siódemka Miedź Legnica – Śląsk Forza Wrocław |

Tomasz Góreczny: – Jestem zadowolony ze zwycięstwa i punktów, ale z gry nie do końca. Prezentowaliśmy się nierówno, co na starcie sezonu jest normą. Były dobre fragmenty, ale i bardzo nerwowe. Wpływ na to miał m.in. fakt, że zawodnicy z drużyny juniorów odbyli z nami ledwie dwa treningi.

Dodajmy, że trenerem juniorów młodszych Śląska jest Bartłomiej Koprowski – wychowanek naszego klubu, obecnie zawodnik pierwszoligowego Śląska Forza Wrocław.

Siódemka Huras Legnica – Śląsk Forza Wrocław 41:31 (19:13)

Siódemka: Zembrzycki, Socha – Styrcz 1, Kosiorowski 1, Łukawski 1, A. Szporko, Ł. Szporko 4. Wojsa 2, Zapert 6, Drążek 1, Dziedzic, Tabisz, Cichoń 9, Minuczyc, Wołowiec, Krukiewicz 11.

Na zdjęciu: Trener Tomasz Góreczny