Trenerzy po meczu Bór-Joynext Oborniki Śląskie – Siódemka Miedź Legnica

Siódemka Miedź Legnica wygrała 36:21 z Borem-Joynext Oborniki Śląskie w spotkaniu 4. kolejki grupy B I ligi. Co powiedzieli po nim trenerzy obu zespołów: Piotr Będzikowski i Artur Szabat?

Piotr Będzikowski (Siódemka Miedź): – W pierwszej połowie graliśmy nieprzewidywalnie, statycznie, traciliśmy łatwe bramki. Jak już wypracowaliśmy czterobramkową przewagę to ją roztrwoniliśmy, co nie powinno nam się przydarzyć. W przerwie czuliśmy duży niedosyt. W drugiej połowie natomiast byliśmy zupełnie innym zespołem. Była bardzo dobra, agresywna obrona, współpraca z bramką, do tego doszły kontry. Taki swój zespół chciałbym widzieć we wszystkich meczach. Za drugie 30 minut moim zawodnikom należą się wielkie brawa.

Artur Szabat (Bór-Joynext): – Kto nie widział tego meczu może pomyśleć, że był on do jednej bramki. A tak nie było. Nam starczyło dziś głów tylko na 30 minut. W drugiej połowie jeśli chodzi o nas to było zero realizacji założeń taktycznych. Za szybko próbowaliśmy kończyć akcje. Z fajnego widowiska zrobiło się jednostronne. Końcowy wynik może nie oddaje tego co się działo przez 60 minut, ale nie zmienia to faktu, że było to zasłużone zwycięstwo Siódemki, która w przerwie odrobiła zadanie domowe. I co tu dużo mówić – pokazała nam kto jest lepszą drużyną.