Aktualności

DLJ: Mecz juniorów Siódemki Huras z MKS MOS II Wrocław przełożony!

Zaplanowany na środę 28 października mecz 7. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów, Siódemka Huras Legnica – MKS MOS II Wrocław, na wniosek naszych rywali, został odwołany.

Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej przystał na prośbę klubu z Wrocławia, który argumentował ją kwarantanną trenera i oczekiwaniem na wynik testu Covid-19 oraz tym, że tzw. czerwona strefa „spowodowała zamknięcie internatu oraz zdalne nauczanie”. – Drużyna cały zeszły tydzień i obecny nie może trenować a sześciu podstawowych zawodników rozjechała się po całej Polsce do swoich domów – wyjaśniają wrocławscy działacze.

Nasz klub decyzję działaczy DZPR akceptuje, ale ocenia ją negatywnie.

– Argument dot. kwarantanny trenera jest bezdyskusyjny. Jednak to, że zdalne nauczanie uniemożliwia rozgrywanie meczów, jest nie do przyjęcia. DZPR bez podstawy regulaminowej zawiesił mecze Zagłębia SMS Lubin przez co, dokończenie rozgrywek staje się mało realne. W naszym klubie też są zawodnicy którzy mieszkali w internacie a teraz dojeżdżają na treningi kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Odnoszę wrażenie, że DZPR przestał panować nad rozgrywkami a koszty finansowe jego decyzji poniosą kluby – komentuje Piotr Pęczek, wiceprezes MSPR Siódemka Legnica (na zdjęciu).

Nowy termin meczu naszych juniorów z MKS MOS II Wrocław nie jest jeszcze znany.